Privatizarea terenurilor in sec. Centru (Schinoasa)?

8 decembrie 2023 4

Buna ziua. Avem o casa de locuit amplasata in sec. Centru, mun. Chisinau (cartierul Schinoasa). Un singur proprietar, insa terenul nu e privatizat. Ni s-a spus ca privatizarea terenurilor in sec. Centru este interzisa. Este corest, sau exista si exceptii? Multumesc anticipat pentru asistenta!

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Victor, trebuie să depui o serere oficială la pretură sect. Centru pentru a primi un răspuns oficial, ce și cum. În baza căruie regulement, este interzis privatizarea terenului, ca mai apoi de văzut, dacă o să aveți dreptul de a contesta răspunsul.

9 decembrie 2023