Privind datoria la achitarea pensiei alimentare

24 aprilie 2018 122

Daca scriu cerere in judecata sa-l decad din drepturi parintesti pe fostul sot, am nevoie de avocat sau o pot face si singura? Daca am nevoie, cat ma va costa un avocat?

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună,
O puteți face și singură, dacă cunoașteți tot.
Dacă, doriți să angajați un avocat atunci urmează să contactați avocatul și împreună să conveniți asupra condițiilor contractuale.

25 aprilie 2018
  • Jurisconsult

D-na Oxana, dacă DVS aveţi posibilitate singură să întocmiţi o cerere de chemare în judecată.Nu mai la solicitare să faceţi trimitere la art.6,7,166,167 CPC, înrest indicaţi ceia ce doriţi

11 mai 2018