Privind incadrarea copilului in scoala dupa domiciliu

5 iunie 2017 48

In cazul daca am incadrat anterior doi copii intr-o scoala de invatamint. Pot sa-l incadrez si pe al treilea copil in acest an, in aceiasi scoala, luind in consideratie faptul ca scoala (institutia de invatamint) nu se atribui la sectorul unde locuiesc cu copii? Ori acum, in mod obligatoriu copii la scoala se incadreaza in mod obligatoriu la scoala sectorulului de domiciliu? Va multumim.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Daca tot Directorul Institutiei decide cred ca urmeaza sa va adresati direct !

6 iunie 2017