Problema cu vecinii (din cauza unui drum de tara)

9 iulie 2019 29

Incepand cu 2014, in fiecare an procur cate 2 masini mari de prundis ca sa repar drumul de la poarta pana la drumul central. De doua saptamani a aparut un vecin, care a zis ca el nu face drumul. Dar drumul e de tara si cand ploua, tot glodul il aduce in fata portii mele. Spuneti-mi, va rog, ce pot sa fac.

Jurist comments 1

Mihai Guțu
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Sa va adresati autoritatii publice (primaria) care are in gestiune acea portiunea de drum. In aces caz, vecinul dvs. nu poate fi obligat sa contribuie la astfel de cheltuieli.

11 septembrie 2019