Problema dintre educatoare-parinte

1 iulie 2017 40

Atunci cind apare o problema educatoare-parinte la gradinita, sefa nu ia masuri in nici un fel, are voie primaria sa se implice, facind sedinta la primarie, injosind si punind un ultimatum educatoarei?(de gen, daca mai deschizi gura inca odata te dau afara..etc..) Multumesc!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Astfel de adresari sunt incompatibile si abuzive inadresa educatoarei , din cite cunosc Directia Protectie a copilului trimite avizul catre directia specializata a primariei pebtru aplicarea sanctiunilor disciplinare , desigur fara avertizari despre care a-ti mentionat ! Depuneti o plingere pe colaboratorul care isi depaseste in mod evident atributiile !
Succes

2 iulie 2017