Problema gropilor pe carosabil

27 aprilie 2017 33

Doua saptamani in urma, din cauza unei gropi de pe strada Valea Crucii, a fost deteriorat un cauciuc si janta si amortizatorul. Am chemat un echipaj care dupa mult timp de asteptare a venit politistul de sector. A intocmit un proces, dar nu mi s-a inmanat vreo dovada ca a fost si nici macar nu sunt contactat sa imi spuna care e situatia. Ce pot face in cazul dat? Situatia drumurilor este dezastruasa, iar vinieta costa cat doua anvelope. Daca bani se incaseaza inseamna ca si de drumuri trebuie sa fie responsabili.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Levitschii Iurii
  • Jurisconsult

Bună ziua Veaceslav, dacă ați solicitat poliția de a se prezenta la fața locului, acest apel în mod normal se înregistrează în Registrul de evidenţă a altor informaţii cu privire la infracţiuni, prescurtat R-2 (dacă comunicați despre comiterea unei infracțiuni materialul evident se înregistrează în Registrul de evidenţă a... mai detaliat sesizărilor cu privire la infracţiuni). Dvs puteți să vă adresați la Inspectoratul de poliție în deservirea căruia se află teritoriul unde sa produs cazul menționat și solicitați să fi-ți informat despre faza la care se află materialul înregistrat.

30 aprilie 2017