Probleme cu 2 vecini

13 martie 2020 124

Buna! In holul comun pe etaj era loc pentru gunoiste pentru cele 4 apartamente, dar vecinii au instalat o usa ilegal, fara acordul celorlalti 2 vecini. Cum sa procedam. Mersi.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Bună ziua Ion,

Puteți să vă adresați la Președintele Asociației a Condominiului blocului în care locuiți Dvs, cu cerere de a înlătura ușa respectivă. Or, aceasta este un spațiu comun ce aparține tuturor locatarilor, iar modul de folosire a acestui spațiu se decide în comun acord de toți locatarii blocului.

14 martie 2020