Probleme cu parcarea masinilor

29 februarie 2020 38

In blocul nostru de locuit este un domn care in permanenta isi parchează masina in fata blocului, chiar la usa acestuia, lăsând-o acolo o perioada lunga, blocând adtfel mișcarea altor automobile. Exista vreo limita de timp in care are dreptul sa se afle automobilul la usa scării sau daca are dreptul in general?

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Valeria, automobilul nu poate fi parcat in anumite locuri care ar bloca circulatia, mai mult ca atit in fata unei usi de intrare. Pozati masina parcata in fata blocului, si chemati politia, sau chemati direct politia atunci cind e parcat automobilul in fata usii.

1 martie 2020