Probleme cu vecinul de sus

25 octombrie 2023 3

Bună ziua. Locuiesc la bloc și mă confrunt cu următoarea problemă. De ceva timp în baie îmi curge apă din tavan. A reușit deja să-mi deterioreze tavanul, iar la moment are de suferit și teracota. Am încercat să vorbesc cu vecinul pentru a identifica și înlătura problema, la care mi s-a spus că aparent la el totul e în ordine și problema e doar a mea. M-am adresat la Apă-Canal, au inspectat cazul și mi-au zis că ei nu se ocupă de așa ceva pentru că e proprietate privată. La primărie la fel nu am primit ajutor sau răspuns cum să procedez. Vă rog să mă îndrumați cum să procedez în acest caz. Care ar fi procedura legală și la cine trebuie să mă adresez pentru a soluționa problema descrisă? Mulțumesc!

Jurist comments 1

  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna Igor! Vă pot consulta, puteți apela la nr. de telefon 069049267

25 octombrie 2023