Probleme la vamă

4 ianuarie 2024 3

Bună ziua. Pot avea probleme la vama RM, dacă am conturile blocate din cauza unor datorii?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Elena, buna ziua,

In cazul in care intanta de judecata a aplicat interdictia de parasire a tarii si aceasta masura inca mai este valabila probabil sa intampinati problema de a iesi din tara.

Pentru a afla daca a foat sau nu aplicata aceasta masura verificati portalul instantelor judecatoresti accesand linkul de mai... mai detaliat jos:
www.instante.justice.md

In cazul in care va deplasati cu un mijloc de transport inregistrat pe numele Dvs., trebuie sa cunoasteti ca executorul judecatoresc probabil a aplicat deja sechestru pe bun si posibil l-a anuntat in cautare, iar daca aceasta s-a intamplat nu veti putea iesi cu autoturismul din tara.

Cu respect,
Igor Brinister

5 ianuarie 2024