Probleme perfectare pasaport pe motiv de neplata alimente

1 mai 2017 38

Mosul nu poate perfecta pasaportul biometric din cauza ca are datorii pe alimente la copii, dar sotia cu care este divortata este plecata peste hotare cu tot cu copiii si copii nu intra deloc in contact cu tatal. Cum de procedat?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Interdictiile sunt anulate de executor ori de instanta de judecata ....doar dupa achitarea datoriilor !
Faptul absentei acestora nu il exonereaza de obligatiunile parintesti!

3 mai 2017