Procedura de decădere din drepturile parintesti

19 februarie 2018 216

Cit m-ar costa procedura de decădere și in ce termen maxim se poate hotărî Întrebarea se examinează in raza vizei de domiciliu? Va mulțumesc anticipat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Dna Ecaterina,
Costul serviciilor unui avocat o să-l discutați în condiții de confidențialitate, fiecare avocat își stabilește personal prețurile pentru serviciile sale.
Durata procedurilor depinde mai mulți factori precum: cât de încărcată este instanța de judecată, comportamentul părților la proces, citarea părților, partea deține toate probele necesare sau acestea urmează a... mai detaliat fi solicitate/reclamate în proces, etc.
Totodată, în cazul în care reclamantul/pârâtul nu este de acord cu hotărârea judecătorească aceasta poate fi contestată cu apel și ulterior cu recurs, motiv din care hotărârea nu intră în vigoare și procesul contină.
Acțiunea se depune în la sediul instanței de judecată în raza căreia pârâtul își are viza de reședință/domiciliul.

19 februarie 2018