Procedura vanzarii apartamentului la notar in numerar

3 septembrie 2019 62

Cum se desfasoara tot procesul vanzarii cand cumparatorul plateste in numerar? Cum e cel mai bine sa te protejezi in acest caz? Este posibil sa faci remitere de bani in Italia imediat?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Pai încasați in numerar și depuneți pe cont instituții financiare.
Puteți solicita cumpărătorului să depună personal banii pe contul indicat de dumneavoastră, pentru a nu umbla cu numerarul.

Prin intermediul băncii, de fapt că și în cazul altor forme de transfer, va fi reținut comision conform politicii fiecărui instituții.

Totuși care e problema?... mai detaliat Adică concretizați puțin întrebarea, pentru a înțelege corect situația.

4 septembrie 2019