Proces de judecată în Moldova, referitor la credit de la o companie de microfinantare

14 septembrie 2017 119

Bună ziua. Am câteva ședințe de judecată cu niște companii de microfinantare. Ar putea fi pusă interdicția de a părăsi țara? Și dacă am pașaport român, aș putea ieși cu el din țară fără probleme, sau ele depind cumva între ele?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Ca cetatean al Rominiei puteti pleca oricind !

15 septembrie 2017

Nu vor verifica oare faptul că dețin dublă cetățenie? Nu vreau să ajung la aeroport și să mi se spună că nu pot părăsi țara....

15 septembrie 2017