Proces pentru rambursarea datoriei

22 iulie 2019 59

Buna ziua. Ajutati-ma, va rog! La data de 21 Iunie 2019 a avut loc sedinta de judecata pentru rambursarea datoriei fara participarea partilor. Azi, 22 iulie 2019, a venit prin scrisoare cu aviz la domiciliu hotararea din 21 iunie. Este scris ca in termen de 30 zile pot sa ma adresez la Curtea de apel. Dar azi a trecut termenul de 30 zile. Ajutati-ma, va rog, ce pot sa fac? Mi-a fost incalcat dreptul la aparare pentru ca s-a hotarat fara prezenta ambelor parti. Multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Termenul de 30 de zile curge de la pronuntarea dispozitivului, intradevar termenul a expirat, incercati sa depuneti apelul solicitind concomitent si repunerea in termen.

22 iulie 2019