Proces verbal

4 aprilie 2018 24

Daca sunt pe termen conditionat si am un proces-verbal, persoana responsabila de mine va afla despre el sau nu, fara ca sa-i zic eu?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua Elena,

Organul de probațiune are că sarcina supravegherea subiecților probațiunii efectuând control la organele competente privind comiterea de contravenţii şi infracţiuni. Astfel, rămâne la dubii dacă va afla sau nu în dependență de persoana responsabilă dacă va întreprinde toate măsurile pentru a vedea daca respectați condițiile impuse față... mai detaliat de dvs.

5 aprilie 2018