Proces-verbal cu adresa indicată incorect

20 iunie 2023 22

Bună ziua. Mi-a fost întocmit un proces-verbal cu adresa indicată incorect. Pot să-l contestez? Cum pot dovedi ca adresa a fost indicată incorect?

Jurist comments 1

Filip Rotaru
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Buna ziua, in conformitate cu Codul Contraventional, aveti la dispozitie 15 zile din momentul intocmirii/aducerii la cunostina a procesului verbal pentru contestare.

In cazul in care nu recunoasteti contraventia, sunteti in drept de a o contesta, indicati in contestatie toate argumentele care le considerati pertinente pentru a demonstra nevinovatia dvs, inclusiv... mai detaliat si faptul ca adresa indicata in proces este gresita, drept dovada atasati copia buletinului dvs unde este indicata adresa de domiciliu corecta.

Va pot ajuta cu intocmirea corecta a contestatiei, contactati-ma pe email: rotaru.help@gmail.com
Succes !

21 iunie 2023