Proces-verbal in timpul arestului la domiciliu

26 februarie 2019 38

Am fost judecat pe art. 217 alin. 2, mi s-a aplicat o pedeapsa de 3 luni in penitenciar tip seminchis si 4 luni arest la domiciliu, apoi 2 ani de probatiune. Am executat cele 3 luni, acum ma aflu acasa si nu am dreptul sa ies din curte 4 luni. Intrebarea este daca au dreptul sa ma duca la expertiza si ce va fi daca imi arata expertiza pozitiv?

Jurist comments 1

Arsen Saruhanean
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Bună ziua! Întrebărea dată trebuie în mod obligatoriu să fie adresată inspectorului de probațiune, care o să vă da un răspuns corect.

27 februarie 2019