Procesul de divort

31 octombrie 2018 57

Buna ziua. E posibil ca paratul sa amane procesul de divort? Sotul e plecat peste hotare si a zis ca a amanat procesul de divort.

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna, da e posibil, e dreptul procesual a sau. Dar tineti cont de faptul ca motivul aminarii trebuie sa fie intimeiat si doar instanta va decide asupra temeinicii motivului aminarii. Totodata va comunicam si faptul ca in cadrul procesului dvs., puteti obiecta asupra acestei cereri de aminare.

31 octombrie 2018