Procură auto

20 octombrie 2018 21

Salut! Cum pot sa fac o procura unui cetațean moldovean pentru un autovehicul inregistrat in altă țară?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Urmează a identifica dacă sunteți în drept de a întocmi un asemenea act, arică sunteți proprietar sau aveți procură cu asemenea drept.
Actele:
Acte de identificare a persoanelor,
Actul ce confirmă existența de drepturi necesare întocmirii de asemenea acte asupra auto.(procura/pașaport tehnic).
Procedura se îndeplinește la notar, acolo o să fiți informați despre... mai detaliat lucruri suplimentare.

21 octombrie 2018