Procura generala

20 iunie 2018 61

Buna ziua, am procurat un automobil prin procura generala, eu am fost a treia persoana, acum intorc automobilul la proprietarul de la care am procurat, e posibil de anulat procura mea? Sau care e solutia?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Bună ziua,
În orice caz, procura care ați eliberato unei persoane poate fi anulată de către d-stră prin adresarea la notarul la care ați întocmito. Totodată urmează să informați persoana despre anularea acesteia.
Succese

20 iunie 2018