Procura pe o motocicleta care inca nu a fost inmatriculata

24 iulie 2023 3

Buna ziua. Vreau sa cumpar o motocicleta care inca nu a fost inmatriculata? Vanzatorul are adeverinta pentru mijlocul de transport importat si contract de vanzare-cumparare. Poate vanzatorul sa-mi perfecteze procura generala pe motocicleta vizata? Multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună. La notar se va solicita justificarea calității de proprietar (care se obține prin înmatricularea mijlocului de transport la ASP) a persoanei care dorește să perfecteze procura.

25 iulie 2023