Procura pentru apartament

12 iunie 2019 21

Buna ziua. Am o intrebare. Am facut procura la notar unei persoane pe apartament ca timp de 3 ani sa poata vinde imobilul. Dupa trecerea acestui timp, poate sa reînnoiască procura (sa faca alta) fără mine la notar sau mai poate vinde apartament daca este expirată de-acum procura?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Bina ziua,
În caz că procura este expirată, doar dumneavoastră o puteți reînnoi, oar cu procura expirată nu e posibil de a face careva acțiuni

12 iunie 2019