Procura pentru iesirea copilului din tara

25 februarie 2020 22

Buna ziua. Sora mea vrea sa o ia pe fata mea in Romania pentru o zi. Trebuie sa-i fac procura, ca sa o poata lua? Procura trebuie sa fie semnata de ambii parinti sau e suficient sa semneze doar unul?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
procură este pentru bunuri, în cazul dumneavoastră e vorba de declarație, Este deajuns acordul doar a unui singur parinte.
Pentru informații suplimentare, apelați reprezentanții poliției de frontieră, sunt foarte receptivi.

25 februarie 2020