Procură pentru vanzarea mașinii

30 mai 2020 26

Bună ziua. Tatăl meu vrea să-mi facă procură ca eu sa pot vinde mașina lui, deoarece la moment se află peste hotare. Însă nu știu daca trebuie doar buletinul și certificatului de înmatriculare sau mai trebuie și alte documente?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Pentru a întocmi procură e deajuns doar datele dumneavoastră.
La etapa vinzarii sa aveți la îndemână certificat de înmatriculare original, comodat(daca a fist întocmit) buletinul dumneavoastră original, potențial o copie a buletinului tatălui.

31 mai 2020