Produse comandate pe Internet

23 aprilie 2019 31

Bună ziua. Ma Interesează un raspuns, va rog, la asa întrebare. Comand haine de peste hotare, am deschis recent un magazin online. Mai mult imi aduc lucruri la comanda mie și familiei. Am înțeles ca o persoana, ca să-mi facă rău, a scris o scrisoare ceva la fisc. Cu ce risc în cazul dat?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Atit timp cit activitatea sus enuțată este legalizată, adica este o entitate înregistrată ca întreprinzator și sunt achitate toate plățile, nu riscați nimic, contrar riscați sa fiți sancționat în dependență de incalcarile stabilite

24 aprilie 2019