Program probațional antialcoolic!

6 decembrie 2018 304

Buna ziua! Mi-au suspendat permisul pentru condus in stare de ebrietate pe data de 13.10.2017 pe termen de 3 ani. Acum a ieșit lege, mi-au trimis o scrisoare ca sa trec un test probațional antialcoolic! Pot sa redobandesc permisul în timp mai scurt? Și ce fel de test e acesta? Ce proceduri se efectueaza, spuneți-mi, va rog?!

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Nu exista posibilitatea de a reduce termenul de privare de dreptul de a conduce.
Cursurile constau in niste instruiri specializate (lectii) privind efectele negative ale conducerii in stare de ebrietate.

6 decembrie 2018