Programul PRIMA CASA 3

9 august 2018 40

Buna ziua! Referitor de Programul PRIMA CASA 3. Sora mea are 2 copi minori, ii creste de una singura, fiindca sotul a parasit-o. Locuieste intr-o casa lasata de la bunei, doar ca nu are document pe casa. Sora nu are in propretatea ei nimic. Are 2 copii de la un barbat si 1 e de alt barbat, sunt cu nume de familie diferite. Ea e angajata, are salariu de 3.000 lei. Ar putea ea beneficia de acest credit, luand in consideratie ca sora creste copiii de una singura?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Proiectele în cauză sunt specifice totodată nu se știe dacă prima casă 3 este pus în aplicare, de regulă legea este dar plicarea acesteia nu este reglementată (reclamă).
Cel mai bine adresațivă la una din băncile care sunt parte a proiectului ca să fiți informat despre toate condițiile specifice.
Era vorba... mai detaliat de Agroindbanc Moldincombanc și Victoria dacă nu greșesc.

9 august 2018