Propria afarere

18 octombrie 2018 150

Buna ziua. As dori sa va intreb: am in plan sa deschid un magazin de produse chimice in bloc locativ, la primul etaj. Spuneti-mi, va rog, ce documente trebuie sa am?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Pentru început urmează să vă stabiliți care ar fi forma de organizare pentru care optați, întreprindere individuală, SRL ..., Ulterior deja identificați un contabil dacă nu cunoașteți domeniul, deoarece o să interacționați cu CNAS CNAM, Fisc și altele
Ulterior procurați sau închiriați spațiul, e nevoie de contract.

Întrebarea e mult prea... mai detaliat generală, sunt mai mulți pași de urmat, totuși nimic dificil.

18 octombrie 2018