Provinienta resurselor financiare pentru procurarea unui apartament!

15 iulie 2020 37

Bună ziua! Doresc sa procur un apartament din banii oferiți de părinți care muncesc cinstit peste hotare! Acești bani au fost aduși legal, în numerar, fără a depăși suma de 10 mii! Acum, la etapa cumpararii ma ciocnesc de problema provenienței acestor resurse, care evident nu sunt documentate! Ce pot face?

Jurist comments 1

Rodica Jereghi
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună,
cred că ar fi util să prezentați notarului o copie a contractului de muncă a părinților. Banii doar puteau fi aduși în timp nu toți o dată fără a fi declarați.

15 iulie 2020