Putem fi sanctionati pentru zgomotul produs de copii?

17 iunie 2020 35

Buna ziua. Am copii mici, care se culca tirziu si adorm greu, in jurul orei 23. Nu striga, nu asculta muzica, dar pe vecina de jos o deranjeaza tropaitul copiilor si ne ameninta ca va chema politia. Daca copilul de un an jumate nu vrea sa doarma la 10 seara, nu il pot impune. Oare politia poate sa ne amendeze? Zgomotul produs de copii mici este considerat incalcare a ordinii publice?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua!

Nu riscați da fiți amendată.
Zgomotul produs de copii este o influență admisibilă și trebuie să fie tolerata de vecină.

Succes.

18 iunie 2020