Putem perfecta actele daca avem datorii la banca?

27 iulie 2017 67

Buna ziua, avem datorii la credit si nu-l putem achita cu salariul din Moldova. Sotul vrea sa plece la lucru in Franta dar are nevoie de perfectarea actelor de buletin biometric. Isi va putea face buletinul ori daca avem probleme cu banca nu poate face? Sau sa treaca granita?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua,

Dacă nu ați fost înaintați în judecată pentru neplata datoriilor și nu au fost aplicate măsurile de mai sus stipulate de dvs, nu cred să vă loviți de aceste probleme.

27 iulie 2017
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Buna ziua!

Cu siguranţă, nu vi se poate aplica vreo interdicţie la perfectarea paşaportului, în condiţiile în care sunteţi dator băncii, chiar şi în ipoteza în care banca va acţionat în judecată.

27 iulie 2017