Rambursarea creditului

26 mai 2018 76

Sotul a luat un împrumut de la o companie de creditare, din motiv că eu am fost operată de urgență la institutul oncologic. Nu a putut întoarce la timp, acum s-a acumulat o suma cam marisoara. Se poate cumva de ajuns la un numitor comun cu compania respectiva pentru a achita în câteva tranșe? Mersi frumos.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua Natalia,

Aceste raporturi urmează a fi coordonate cu compania de creditare care sigur ar putea să vă admită achitarea creditului în câteva tranşe dacă motivaţi de ce vaţi reţinut cu achitarea până acum. Totuşi aceasta este un drept al ei ci nu o obligaţie.

26 mai 2018