Rambursarea mijloacelor banesti

18 august 2023 3

Buna. In anul 2021 am procurat bilete tour-retour cu o companie aeriana din Republica Moldova. Din cauza pandemiei toate zborurile au fost anulate. Nimic nu s-a schimbat pana in prezent. Nu mai doresc sa accept vouchere de la aceasta companie, doar rambursarea mijloacelor banesti achitate. Am trimis mesaje la Helpdesk si Booking. Am nevoie de o consultatie profesionala in vederea formularii unei somatii catre compania vizata pentru recuperarea sumei platite. Multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Larisa, DVS sunteți în drept să înaintați o cerere la companiam la care ați aplat și e la care ați procurat bilelte pentru rambursarea banilo cheltuiți. L acerere să anexațio în copii documentele de confirmare, care v-au pus la cheltuieli. În cerere DVS ceriți restituirea banuilor la contul, pe... mai detaliat care îl dețineți ( cu anexare documentelor, că dețineți cont bancar ).

21 august 2023