Реализация б/у автозапчастей.

16 august 2018 29

Здравствуйте, скажите пожалуйста какие документы нужны для реализации б/у автозапчастей? Нужно ли проводить метрологию всех запчастей?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua!

D-voastră trebuie, întâi de toate, să aveți un statut juridic corespunzător pentru realizarea pieselor auto (să fiți înregistrați ca întreprinzător individual de exemplu).

Alte acte nu sunt obligatorii, dar pentru confirmarea stării și calității pieselor ar fi bine să dețineți și documente confirmative în acest sens.

Succese!

16 august 2018