Recuperarea banilor platiti pentru evacuator

27 august 2024 0

Buna ziua. Masina mi-a fost evacuata in urma intocmirii unui proces-verbal contraventional. Am achitat serviciile evacuatorului (politistul nu mi-a lasat alta iesire), dar am contestat procesul-verbal si instanta mi-a dat castig de cauza. Pot acum sa recuperez banii platiti (790 lei) pentru evacuator?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Cătălin, da ești în drept să recuperzi banii-790 lei de la evacuator și inclusiv de la agentul constator.

28 august 2024