Recuperarea de la fostul director a unui bun achiziționat de instituție

4 iunie 2024 3

Bună ziua. Instituția a achiziționat pentru director un telefon mobil corporativ. După eliberarea acestuia din funcție, telefonul n-a fost restituit. Cum poate instituția să recupereze bunul menționat?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Filip Rotaru
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Bună Iurie, există mai mult modalități, contactați-mă pe watsapp +37360508487

5 iunie 2024
  • Jurisconsult

Buna dl. Iurie, trebuie de citit contractul, unde trebuie să fie stipulat dreptul asupra obiectului discutat, care e soarta lui mai departe, după ce v-a fi concediat posesorul.

5 iunie 2024