Recurs împotriva hotărârii de judecată în proces contravențional

25 iunie 2024 3

Bună ziua. Am fost amendat de polițist, am contestat în judecată. Am pierdut judecata și în hotărâre scria că este cu drept de recurs la Curtea de Apel în termen de 15 zile. Am depus recurs. Curtea de Apel a decis că ''Rațiunile descrise atestă faptul că recursul depus de contravenient este inadmisibil, din considerentul că hotărârea Judecătoriei Cahul, sediul Central a devenit irevocabilă din momentul pronunțării, respectiv nu se supune nici unei căi de atac.''
Ce este de facut în așa caz? Vă rog să mă ajutați. Mulțumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna dl. Anatol, DVS ați trecu 2 căi de judecată-în raion și la Apel. În cazul DVS alte căi de atac nu sunt.

26 iunie 2024