Recurs în cauză penală

9 aprilie 2024 5

Bună! Am depus cerere de recurs într-o cauza penală, în ianuarie 2024. Aceasta a fost înregistrată, cu număr etc., dar nu figurează pe portalul instanțelor de judecată. Cât durează până va fi examinată? Mulțumesc anticipat!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna d-na Irina, eu vă propun să vă adresați în cancilaria instanței de judecată pentru a clarifica de ce nu figurează cauza penală la judecător, de dorit să vă adresați înscris, unde să indicați cauza, să indicați cănd v-ați adresat și întrebarea principală de ce nu este pusă pe rol... mai detaliat cauza penală. Tot depinde cine sunteți DVS pe această cauză, dacă sunteți parte vătămată, înculpat sau ???? pentru o claritate.

10 aprilie 2024