Redobandirea cetateniei romane

16 martie 2021 13

Buna ziua. As fi foarte recunoscatoare daca as primi raspuns la urmatoarele intrebari, avand la dispozitie doar numarul cererii depuse si adeverinta depusa pentru redobandirea cetateniei romane:
Cum si unde aflu numarul dosarului (unde gasesc un model de cerere)?
Cum si unde gasesc ordinul (unde gasesc un model de cerere)?
Va multumesc anticipat!

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Nadea, cel mai bine v-a fi dacă DVS o să vă adresați cu o cerere la Ambasada Romăniei din R. M. cu o cerere, unde o să indicați și o să solicitați celea menționate în mesajul DVS,

17 martie 2021