Redobandirea cetateniei romane

13 ianuarie 2020 54

Buna ziua! Am si eu o serie de intrebari. Daca in momentul depunerii dosarului am depus doar extrasul de pe actul de casatorie a parintilor, nu si certificatul de divort, iar din partea strabunicilor - la unul doar certificatul de nastere, iar la celalalt doar certificatul de deces (mentionez ca in acesta este indicata si data nasterii) si deja certificatul lor de casatorie unde la ambii sunt mentionate datele de nastere). Credeti ca o sa apara dificultati din moment ce dosarul mi-a fost acceptat? Multumesc anticipat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Decizia o ia autoritatea RO, aceiași situație dese ori este tratată diferit, loterie pe alocuri.

25 ianuarie 2020