Redobândirea dreptului de proprietate

4 septembrie 2024 0

Bună ziua! Suntem divorțați de 2 ani, dar avem un apartament cumpărat în timpul căsătoriei. Fostul soț locuiește în acel apartament, iar eu cu fiica noastră comună suntem stabilite peste hotare. Când am divorțat, nu am făcut partajul averii comune. Recent, am solicitat de la cadastru documentele pe apartament și am constatat că figurează doar numele fostului soț în acel document. Care este procedura ca să pot să am un document pe numele meu? Vă mulțumesc anticipat pentru răspuns!

Comentariile juriștilor 3

Descărcaţi discuția
  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna! Este de o analizat documentele dvs. Pentru detalii, ajutor juridic, apelați la nr. de telefon 069049267

5 septembrie 2024
  • Avocat
  • Alte domenii

Prezentați la organul cadastral certificatul de desfacere a casătoriei și solicitați să vă înregistreze ca coproprietar......pentru detalii tel/viber +37369615655

5 septembrie 2024
Mihai Gherbovei
  • Avocat

suplimentar celor expuse de colegi recomand sa initiati procedura de partaj deaorece dupa 3 ani de la diviot intervin alte circumstante
succese

5 septembrie 2024