Referitor la Contractul privind investițiile în construcții.

14 iulie 2017 131

Bună ziua. Am nevoie de ajutorul Dvs. In anul 2014 am incheiat cu compania de constructire un contract privind investițiile in construcție. Dupa darea în exploatare a blocului, sigur cu intirziere de 1,5 ani, s-a depistat o suprafață surplusă de 8,7% din suprafata inițiala a apartamentului. Eu in anul 2014 achitînd suma totala a apartamentului și semnind contractul nu m-am gindit că diferența de suprafată poate fi așa de mare (în contract nicaieri nu este stipulat aproximativ cifrele care se pot abate de la suprafața inițială). Acum eu nu dispun de suma respectivă. Cum pot să aflu suprafața maximă ce se pote abate de la suprafața inițiala stipulată ăn contract. Mulțumesc anticipat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Este necesara studierea in detaliata a contractului !
Daca aveti posibilitate imi puteti trimite pe e-mail : calin.bobeica@yahoo.com

14 iulie 2017