Privatizarea apartamentului pana pe data de 31.05.2021

8 mai 2021 26

Buna ziua. Daca soacra mea nu privatizeaza apartamentul pana pe data de 31.05.2021, ce se intampla?. Ea este refugiata din Transnistria si refuza categoric sa privatizeze, motivand ca apartamentul si asa este al ei.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Va pierde dre0tul de a deveni proprietară si va fi chiriaș in continuare, nu va putea vinde sau dona .... Sau face oricare alte acțiuni de acest gen.prin extras cadastral e posibil de vazut daca este sau nu proprietară si in baza la ce acte, daca nu e proprietară, ... mai detaliat nici nu va mai fi, daca nu se va schimba legea sa ofere termene noi.

10 mai 2021