Referitor la vecinii gălăgiosi!

31 martie 2017 98

In cazul cind vecinii de apartament fac galagie, striga, muzica... dupa ora 22.00, frecvent - cum putem sa ne aparam? Va multumesc!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Alexandru Ţurcan
  • Avocat

Scrieti cuvantul 'vecini' in cautarea pe yAvo. Veti gasi mai multe situatii similare si raspunsuri juridice la ele.
Incercati sa rezolvati amiabil. Daca nu va reuseste - discutati cu sectoristul (politistul de sector). Nu este neaparat necesar sa fie aplicata amenda. Uneori este suficient ca sectoristul sa aiba o discutie... mai detaliat politicoasa cu vecinii, care zilnic trec neregulamentar hotarul tolerantei.

31 martie 2017