Refinantarea creditului

4 ianuarie 2024 5

Buna ziua. Pe data de 28.12.2023 am luat un credit de la o companie de microfinantare. Am vrut sa fac refinantare a sumei totale, dar in timp de 6 zile suma s-a schimbat radical. Eu vreau sa achit pentru zilele in care m-am folosit, dar ei imi spun ca trebuie sa achit dobanda pe prima si ultima luna. Oare este corecta aceasta procedura?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna d-na Svetlana, verrificați ce este indicat în contractul de împrumut, condițiile înaintate de creditor, după aceasta procedați cum este stipulat în contract. Creditorul nu are dreptul să vă modifice condițiile prevăzute în contract, care a fost semnat și de dânșii și de DVS.

5 ianuarie 2024
Gabriel Diaciuc
  • Avocat
  • Alte domenii

Svetlana, chiar să fie în contract indicat așa ceva că sunt clauze abuzive. Sună-mă la 069992921 și te ajut.

6 ianuarie 2024