Refuz de vanzare a marfii

21 iulie 2017 79

Am intrat in Metro, mi-am ales obiectele pe care am vrut sa le procur, la casa mi sa refuzat sa-mi le vanda, din cauza ca nu am card Metro. Pentru deschiderea cardului sunt solicitate toate datele personale inclusiv si fotografie. Are dreptul agentul economic sa refuze vinzarea marfii sau serviciului fara inregistrarea cardului lui personal??

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Metro este un magazin de vinzare angro pentru persoane juridice , la intrare este amplasat pe perete si autorizatia de functionare cu specificul activitatii acestui magazin ! Astfel aveti tot dreptul sa faceti cumparaturile in alta parte ! Totodata Metro este inregistrat la Centrul pentru Protectia Datelor cu Caracter Personal... mai detaliat , ca operator de date cu caracter personal in scop lucrativ avind avizul acestui Centru !

21 iulie 2017