Refuz din partea unui comerciant de a onora oferta publica

21 iunie 2023 32

Buna ziua. Pe pagina de internet a unui operator de telefonie mobila era afisata o oferta promo. Am mers la un magazin al operatorului in cauza ca sa procur telefonul la pretul promotional, dar am fost refuzat. Mi-au spus ca este o greseala pe pagina de internet. Am depus o reclamatie la sediul lor central si la protectia consumatorilor. Am primit răspunsurile, insa nu pot sa le anexez aici. Ma poate ajuta cineva in aceasta privinta?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,
Aș putea să vă ajut, dacă doriți, expediați răspunsurile primite la adresa de email avocatmarciuc.s@gmail.com pentru a vă consulta referitor la următorii pași.
Sau puteți expedia același mesaj cu răspunsurile primite în adresa de email a colegilor care le puteți găsi în rubruca Juriști, probabil majoritatea vor fi gata să... mai detaliat vă îndrume.

22 iunie 2023