Refuzul contabilului de a inapoia actele

22 august 2018 46

Contabilul, la cerera angajatorului de a intoarce actele pentru ca nu mai este nevoie de el, a disparut si nu raspunde la telefon, la domiciliu nu e de gasit. Unde ma adresez? Ce ar trebui sa verific daca nu a facut ceva rau? Este pe contract de munca.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Ca variantă, pentru a vă asigura, depuneți o cerere la poliție, și informați și organul fiscal, totodată, anulați dreptul de semnătură a acestuia în raport cu firma, totodată informați și banca la care vă deserviți despre anularea oricăror tranzacții, solicitari și alte acțiuni ale contabilului în cauză.

22 august 2018