Refuzul vizei de studii

24 iulie 2018 12

Am fost acceptată la studii universitare în Germania. La sectia consulară am depus dosarul, ei cer înscriere la un curs de limbă, pentru a-mi elibera viza. Eu am fost acceptată la studii cu durata de 4 ani. Ei nu vor să îmi emită viza și nu vorbesc limba germană. Vreau sa am de la ei o scrisoare oficială și să îi dau în judecata. Vă mulțumesc anticipat

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Solicitați de la aceștia întovcmirea refuzului înscris, adică răspunsul acestora să fie întocmit înscris către dvs pt ca ulterior dvs să puteți întreprinde acțiunile de care aveți nevoie. Pentru aceasta adresațivă cu o cerere către secția consulară în care veți indica ce solicitați iar aceștia vor urma să vă răspundă.

25 iulie 2018